Dr. Sárkány Péter kutatóközpont vezetője

Utolsó módosítás: 2020. október 15.

Szeptember 1-től a keresztény filozófiai kutatás vezetésére intézetvezetőnket, Dr. Sárkány Péter professzort nevezték ki.

Szent II. János Pál pápa nevét viselő kutatóközpont kezdte meg működését a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen.

"Számos kutatószekcióban folyik majd tudományos munka, ahol kifejezetten katolikus szemszögből, a katolikus szent tudományok perspektívájából elemzik a Katolikus Egyház morális és társadalmi tanítását a következő területeken: egyháztörténelem, középkori misztika; filozófia – keresztény antropológia; házasság és család; természetjog; teremtésvédelem; pszichológia, pedagógia; polgári társadalom, jó kormányzás; karitász-tudományok, emberi méltóság; háború és béke; bioetika és mesterséges intelligencia."

További információk a kutatóközpont működéséről elérhetők a PPKE honlapján: https://ppke.hu/aktualis/aktualitasok/katolikus-kutatokozpont-a-pazmany-peter-katolikus-egyetemen