Hátrányból előnyt - egy sikeres workshop

Utolsó módosítás: 2018. szeptember 06.

Közzétette: Társadalomtudományi Intézet

Több mint 150 tanodába járó gyermek, pedagógus és szülő fogadta el a régió tanodáival több éve szoros szakmai kapcsolatot ápoló Egri Roma Szakkollégium és a szociálpedagógus hallgatók által március 12-ére szervezett konferenciára (Hátrányból előnyt) szóló meghívást.

A meghívás célja volt, hogy a tanodás gyerekek betekintést nyerjenek a felsőoktatás működésébe, megtapasztalják azt az alkotó légkört, mely az Eszterházy Károly Egyetemet jellemzi, s hogy később még motiváltabbak legyenek a továbbtanulásra és céljaik elérésére. A szociális készségfejlesztő és pályaorientációs gyakorlatok mellett egyéb programokra is sor került - például újrahasznosítható anyagokat felhasználó kézműves foglalkozásokon is részt vehettek a Tanodás diákok és kísérőik.

A jó hangulatú és tartalmas szakmai nap végén a gyerekek egyszerre emelték kezüket a magasba, arra válaszként, hogy jövőre újra eljönnek-e az Egyetem meghívására.

(Fotó: tanszéki archívum)