Parád: szakmai konferencián járt a Roma Szakkollégium

Utolsó módosítás: 2018. szeptember 06.

Közzétette: Társadalomtudományi Intézet

Megtisztelő meghívásnak tehetett eleget nemrégiben az Egri Roma Szakkollégium. A HétKút Forrás alapítvány február 14-én Parádon rendezte meg az általa működtetett tanodáknak és a velük kapcsolatban álló intézményeknek, önkormányzatoknak, minisztériumi szerveknek szóló bemutatkozó konferenciáját. Az esemény fő célja az esélyteremtésben, hátránykompenzációban szakmai tevékenységet folytató szervezetek hálózatba tömörítése, együttműködési lehetőségek kidolgozása és a közös munka eredményeinek megmutatása volt.

A Szakkollégiumot Hadnagy József, a Szociálpedagógia Tanszék tanszékvezető főiskolai docense képviselte, aki a "Hálózatban – Együtt" címet viselő előadásával járult hozzá a konferenciához. A megjelent pedagógusok, szakmai vezetők és gyermekek meghívást kaptak a március 12-én rendezendő "Hátrányból előnyt – Felsőoktatás és tanodák kapcsolata" c. motiváló szakmai workshopra, mely az Egri Roma Szakkollégium szervezésében az Eszterházy Károly Egyetemen lesz.

(Fotó: tanszéki archívum)