Tudományról Diákoknak kíváncsiságból

Utolsó módosítás: 2018. február 13.

Közzétette: Társadalomtudományi Intézet

Ötödik alkalommal került sor az Eszterházy Károly Egyetem 'Tehetség Útlevél' címet viselő közösségi tehetséggondozó programjára, melyet mondhatni a szokásosnál is nagyobb érdeklődés kísért: soha ennyi pályamű, soha ennyi érdeklődő nem volt még mint most. Az aktuális felhívásra százhuszonegy pályamű érkezett be melyből 95-öt juttatott tovább a szakmai zsűri, s közben 13 középiskola kapcsolódott be tanárain és diákjain keresztül a programba.

A TDK Tehetség Útlevél szakmai koordináló csapata merészet gondolt négy évvel ezelőtt, s társadalmi problémákat feszegető téma ajánlatokkal kínálta meg Eger középiskolásait, akik érzékenységet mutattak ezen témák iránt. Mára a dolgozataikon túl zenei művekkel, fotókkal, rövidfilmekkel is jelzik a középiskolások az ország minden pontjáról, hogy van véleményük a világról, s ezt a szemléletet, ezt a véleményt meg is akarják osztani nyilvánosan. Erre jó a Tehetség Útlevél program, hiszen hidat képez a rendezvény a köznevelés és a felsőoktatás között, diákok és oktatók tekintetében is.

Február 1-jén 12 szekcióban tartottak előadásokat, mutattak be posztereket, vetítettek kisfilmeket és fotókat a középiskolások, de nem ez az egyetlen hozadéka a Tehetség Útlevélnek. Pályázóként betekintést nyernek a felsőoktatási légkörbe is, ahol egyetemi tanárokkal, hallgatókkal együtt gondolkodnak fontos kérdéseken az őket érintő témákról. Újólag kiderült, hogy kiváló problémalátás és fantasztikus érzékenység látszik a diákok gondolkodásán - mondta Hadnagy József, a Tehetségútlevél Program bizottságának koordinátora, a Szociálpedagógia Tanszék vezetője.

Részvételüket ezúton is köszönjük és elért eredményeikhez gratulálunk:

• Dobó István Gimnázium – Eger
• Bajza József Gimnázium és Szakgimnázium - Hatvan
• Irinyi János Református Oktatási Központ – Kazincbarcika
• Miskolci Kossuth Lajos Evangélikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Pedagógiai Szakgimnázium - Miskolc
• Miskolci Szakképzési Centrum Baross Gábor Szakgimnáziuma - Miskolc
• Miskolczi SZC Mezőkövesdi Szent László Gimnáziuma, Közgazdasági Szakgimnáziuma és Kollégiuma - Mezőkövesd
• Neumann János Gimnázium Szakgimnázium és Kollégium - Eger
• Ózdi József Attila Gimnázium Szakgimnázium és Kollégium - Ózd
• Madách Imre Gimnázium - Salgótarján
• Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium - Sárospatak
• Szalézi Szent Ferenc Gimnázium – Kazincbarcika
• Szerencsi Szakképzési Centrum Tokaji Ferenc Gimnáziuma és Szakgimnáziuma - Tokaj
• Szolnoki Szolgáltatási SZC Damjanich János Szakképző Iskolája és Kollégiuma - Martfű

A február elején rendezett eseményről képes beszámolót olvashatnak ide kattintva.

(Fotó: tanszéki archívum)