Konferencia és vendégoktatás Gyergyóban

Utolsó módosítás: 2016. október 17.

Közzétette: Szociálpedagógia Tanszék

Az Intézet Szociálpedagógia Tanszékének oktatói 2016. október 6. és 9. között az "V. Gyergyói Mentálhigiénés Napok" elnevezésű konferencián vettek részt. A konferencián a következő előadások hangzottak el:

Hadnagy József: A szociálpedagógiai munka rendszerszemléletű megközelítése az iskolában
Ludányi Ágnes: Megküzdési stratégiák a XXI. században
Pacsuta István: Az értékorientáció és az anyagi helyzet összefüggései a határon túli magyarság körében
Klement Mariann: Az iskolai konfliktusok szerepe a gyermekcsoportok optimális működésének elősegítésében
Szilágyi István: Az iskolai agresszió kezelése
Sárkány Péter: A Szokrátészi párbeszéd módszertana
Fecskó Pirisi Edina: Filmterápia a gyermekotthonban
Tóth Helga: A magyarországi gyermekvédelem sajátosságai Heves megyében

A konferencián való részvétel mellett oktatóink a Babes-Bolyai Egyetem gyergyószentmiklósi tagozatán tartottak előadásokat BA és MA képzésekben a pszichológia, szociológia, szociális csoportmunka és gyermekvédelem témakörökben.

A roma szakkollégium nemzetközi kapcsolatainak bővítése jegyében szakmai megbeszélés zajlott Leskó Barbarával a Székelyudvarhelyi Caritas Roma Programjának vezetőjével, valamint Péter Róberttel a Gyergyószentmiklósi Caritas vezetőjével.

Úgy gondoljuk, hogy értékes együttműködési lehetőségek rejlenek mindkét intézménnyel, mind a szociálpedagógus képzés tananyagainak bővítésére, mind a roma szakkollégium programjainak nemzetköziesítése szempontjából.

Fotók: tanszéki archívum