Képzéseink
Utolsó módosítás: 2018. szeptember 05.
Ezen az oldalon a Társadalomtudományi Intézet tanszékei által gondozott képzések leírását találja.
A Társadalomtudományi Intézet képzési palettája a mai magyar felsőoktatás Ba és MA képzési szintjét fedi le.
Amennyiben az egyes szakok részletes tanulmányi programjára (az ott teljesítendő vizsgák, szakmai gyakorlatok, stb. rendjére) kíváncsi, kérjük kattintson a szak nevére a bal oldali menüsoron.
SZOCIÁLPEDAGÓGIA MA
A képzés célja olyan magas szintű szakmai ismeretekkel rendelkező szakemberek képzése, akik a szociálpedagógiai színtereken önállóan, vagy csoportban végzendő kutatási, szakértői, oktatási, döntéshozói, irányítási, tervezési és szervezési feladatok felelősségteljes elvégzésére képesek. Felkészültek tanulmányaik doktori képzésben történő folytatására.
Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése: okleveles szociálpedagógus (angol nyelvű megjelölése: MA in Social Pedagogue)
Képzési idő: 4 félév
SZOCIÁLPEDAGÓGIA BA
A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik alkalmasak szociálpedagógusi tevékenység ellátására, a gyermek és ifjú korosztály kapcsolati, tanulási, szociális problémáinak kezelésére, s támogatni tudják a fiatalokat és azok családjait, csoportjait és közösségeit az életvezetési problémák megoldásában (más mellett mint családgondozó, hivatásos pártfogó, szociális ügyintéző).
Választható szakirányok:
- kriminálpedagógiai
- tanácsadó
Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése: szociálpedagógus (angol nyelvű megjelölése: Social Pedagogue)
Képzési idő: 6+1 félév
Szakirányú továbbképzési szak
CSALÁD- ÉS GYERMEKVÉDŐ PEDAGÓGUS
A cél olyan pedagógusok képzése, akik képesek az oktatási és nevelési intézményben gyermekvédelmi feladatok ellátására, valamint rendszerszemléletükből adódóan alkalmasak intervenciókra a gyermek-család diádok egységében. Akik készek a család- és gyermekvédelmi munlát segítő szak- és szakmai szolgáltatást biztosító intézményekkel együttműködni; akik működési területükön a jogi és etikai normákat betartják és betartatják.
A szakképzettség szempontjából meghatározó ismeretkörök: társadalomismeret, pszichológia, szociális munka, szociálpedagógia, jogtudomány
Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése: család és gyermekvédő pedagógus
Képzési idő: 2 félév (180 óra)